Ведмідь Ямпіль нарешті прибув до зоопарку Five Sisters Zoo 1 2 в Шотландії!

Під час харківського контрнаступу українські війська звільнили населені пункти Лиман і Ямпіль Донецької області, де раніше розташовувався приватний звіринець. Територію Ямполя було окуповано лише в квітні 2022 року. Власниці звіринцю було байдуже на долю тварин, а персоналу не вистачило духу щось зробити для їх порятунку 3. На жаль, майже всі тварини загинули від голоду, спраги, осколкових і кульових поранень, когось спожили в їжу окупанти. Дивом вижив лише один ведмідь, але отримав контузію. У сусідній з ним бокс потрапив снаряд. Наші бійці знайшли його під час військової зачистки та не знали, що і як з ним робити, тому почали шукати вихід з ситуації через волонтерів.

Луцький зоопарк сконтактував військових із волонтерами, тож Центр порятунку диких тварин Наталії Попової виїхав на місію порятунку 4 за фінансової підтримки UAnimals.

Вони евакуювали ведмедя до Київської області. Ми взяли його 5 в наш Ведмежий притулок Біла скеля для стабілізації та реабілітації на час підготовки експортної документації (оскільки реабілітація ведмедів є нашою спеціалізацією). Він прожив у нас пару місяців і пройшов ветеринарне лікування. Вперше вийшов назовні в природний вольєр. Нарешті його передали спочатку до Познанського зоопарку (Польща), потім до Natuurhulpcentrum у Бельгії та, нарешті, до Шотландії 6.

Бажаємо Ямполю здоров’я та щасливого життя на новому місці!


Виявилось, що ведмідь Боря пережив війну вдруге. Звіринець на страусовій фермі було зруйновано під час першого звільнення Ямполя 7 у 2014 році. Тоді на території ферми проживав в минулому цирковий ведмідь.

Липень 2016 року 8. Авторство фото: Depo.ua

Серпень 2021 року 9. Автор фото: Владислав Смірнов10

До 2013 року на фермі вже утримувалося більше сотні страусів, а колекції тварин могли позаздрити окремі зоопарки. При цьому африканських птахів було настільки багато, що їхнє м’ясо можна було скуштувати не лише у кав’ярні на території ферми, а й придбати в окремих супермаркетах Донецька. Бойові дії, які розгорнулися в кількох кілометрах від ферми, завдали фермі значної шкоди. Майже всі страуси загинули, не пережили війни і більшість інших тварин.
Фактично, єдиною вцілілою великою твариною став гімалайській ведмідь.
До зоопарку він потрапив з цирку, де працював до “звіриної пенсії”. Через це величезний ведмідь не боїться людей і навіть постійно клянчить у них солодощі. За словами співробітників ферми, любов до відвідувачів навіть заважає ведмедю впадати у сплячку, бо він знає, що люди – це завжди ласощі, а спати, коли тебе намагаються смачно нагодувати – справжній злочин.
Зараз на фермі наново збирають колекцію тварин і відновлюють популяцію страусів. Але поки що це неможливо спробувати на смак ані м’ясо страусів, ані яйця, об’їм яких перевищує літр. Птахів ще замало.

Цитата зі статті “Подорож вихідного дня Донеччиною: кумедні страуси та чарівний дендропарк” від 9 липня 2016 року

Звіринець відбудували, колекцію поповнили, події повторились. Тільки цього разу з більшою жорстокістю.


Чи буде засвоєно цей урок? Відкрите питання.


Пов’язані посилання