У 2012 році в Житомирській області за участі фонду «Four Paws Intl.», Австрія, був створений центр порятунку (притулок) для ведмедів під назвою «Надія».

У 2018 році притулок перейшов під управління нашого Міжнародного благодійного фонду «Збережи дикість», створеного в Україні, та отримав нову назву «Біла скеля».

Мета реабілітаційного центру – порятунок ведмедів, які страждають від жорстокості, реабілітація та лікування після цирків, притравочних станцій та звіринців, пожиттєве утримання або передача іншим реабілітаційним центрам.

З моменту створення у притулку пройшли реабілітацію вже дев’ять ведмедів. П’ятеро з них переїхали до наших партнерів у Ведмежий притулок «Домажир» (Львівська область). Четверо ведмедів – Михась, Люба, Синочок та Чада – живуть у Білій скелі. Зараз чекаємо на ще одну ведмедицю, Мальвіну, яку конфіскували зі звіринця в Покровську.

Загальна площа вольєрів у Білій скелі наразі – 0,4 га. В кожного ведмедя є водойма, барліг, рослинність, скелі, іграшки. Кожного дня кіпери ховають корми по вольєрах, аби стимулювати природну поведінку ведмедів – бігати, шукати, рити, плавати та лазити. Ветеринари, зоологи та кіпери відповідають за раціон та програму реабілітації.

Білу скелю можна відвідувати протягом усього року: з квітня по жовтень – з 9:00 до 18:00, з листопада по березень – з 9:00 до 17:00. Кожного року нас відвідують до семи тисяч людей.

Восени 2020 Біла скеля переїде на нове місце розташування, до Київської області. До цього часу Притулок можна продовжувати відвідувати в селі Березівка за звичним режимом.


НАШІ ВЕДМЕДІ

МИХАСИК

Наш Михасик приїхав до нас аж з Хмельницької області, де він жив у крихітній металевій клітці. Сидів він там у темряві один серед металу. Він ще зовсім молодий – підліток. Перший день він довго вагався чи виходити йому назовні з боксу, настільки він звик до неволі. А потім розігнався і помчав. Перший раз у своєму житті бігав і пірнав у ставок. Зараз він освоїв вольєр і живе тут не сам.Адже роком пізніше до нас привезли двох циркових ведмедів – Любочку та Синочка. Михась – не найхоробріший в світі ведмідь, тож зазвичай він всюди ходить з Любою. Взимку він спить у барлогу, а влітку любить плавати в озері і не просто так – а навіть верхи на дровеняці вміє. І вище всіх залазить на дерево, щоб бачити Житомирщину зверху. Михасик стерилізований, бо ми хочемо, щоб ведмедів в неволі ставало менше, а не більше. А ще так легше знайти йому компанію.


ЛЮБОЧКА

Наймолодша наша дівчинка. Люба приїхала до нас дворічною і дуже застресованою, адже цирк надзвичайно руйнує психіку ведмежатам. Спочатку вона постійно ховалась. А потім трошки звикла і ми познайомили її з Михасем. Люба боялась Синочка, адже той дорослий і небезпечний для неї. А от Міша – майже ровесник і друг. Люба дуже допитлива. Вона постійно перевіряє всі схованки – чи не лишилось десь щось смачненьке. Взимку вона поки не спала, але ми сподіваємось, це скоро відбудеться. Її хутро вже виглядає добре – подіяла правильна дієта. І характер став спокійнішим. Люба полюбляє рибку і помідори. Але завжди не проти поділитись з Мішою.


СИНОЧОК

Синочок – дорослий ведмідь, колишній циркач, що провів у клітці та на манежі 8 років. Він має дуже спокійний і гарний характер, як у лабрадора. Він з симпатією ставиться до нашого пса Урса, якого врятували колись в аварії та поселили у власний вольєр поруч з Сином. Можна сказати, що в нього є пес. Синочок завжди знаходить собі, чим зайнятись – то грається палкою, то плаває, то лазить по конструкціях. В нього були проблеми з зубами, тож перше, що ми зробили – запросили ветеринарів-стоматологів з Дніпра та Німеччини і вони полікували Сину посмішку. Спочатку він був дуже наляканим і не хотів виходити у вольєр аж два тижні. Але тепер він все знає навколо і відчуває себе хазяїном.


ЧАДА

Чаду знайшли активістки в промисловій зоні сіла Білогородка. Там вона прожила 7 років, а до цього все життя в Укрцирку. Ще два роки Чада чекала своєї черги щоб потрапити до нас у приватному звіринці. Вона належить до дуже рідкісного підвиду бурого ведмедя – тянь-шанського. Їй 21 рік, вона – найстарша у Притулку.


ПРИТУЛОК У WEBАДРЕСА ПРИТУЛКУ

Ми переїхали і тимчасово закриті. Слідкуйте за новинами на наших сторінках та на сайті.

Скоро відкриття в Київській області. А поки – карантин та адаптація.