У 2012 році за участі фонду «Four Paws Intl.», Австрія, був створений притулок для ведмедів під назвою «Надія».

У 2018 році притулок перейшов під управління нашого Міжнародного благодійного фонду «Збережи дикість», створеного в Україні, та отримав нову назву «Біла скеля».

Мета створення нашого притулку (реабілітаційного центру) – порятунок ведмедів, які страждають від людської жорстокості, їх реабілітація та лікування після цирків, притравочних станцій та звіринців, пожиттєве утримання або передача іншим реабілітаційним центрам.

З моменту створення у притулку пройшли реабілітацію вже десять ведмедів. П’ятеро з них переїхали до наших партнерів у Ведмежий притулок «Домажир» (Львівська область). Інші п’ятеро – Михасик, Любочка, Синочок, Чада та Мальвіна – живуть у Білій скелі.

За програму реабілітації ведмедів та їхній раціон відповідають ветеринари, зоологи та кіпери реабілітаційного центру. Кожного дня кіпери ховають корми по вольєрах, аби стимулювати природну поведінку ведмедів – бігати, шукати, рити, плавати та лазити.

Зазвичай, Біла скеля є відкритою для відвідування протягом усього року. Так, до жовтня 2020 року її відвідувало до семи тисяч людей щорічно.

У жовтні 2020 року притулок переїхав з Житомирщини до Київської області.

У серпні 2021 року ми знову відкрились для відвідувань.


ГРАФІК РОБОТИ ПРИТУЛКУ

ПН – ЧТ – організовані туроператором екскурсійні групи до 25 чол. з попереднім записом

ПТ, СБ, НД – час початку екскурсії: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00

Екскурсія з гідом триває близько 40-50 хвилин, після чого у вас буде можливість вільно пересуватись експозиційною зоною Притулку близько години.

Будь-ласка, зверніть увагу, що між екскурсіями вхід на територію Притулку неможливий. Ми не ставимо прибуток на чільне місце та регулюємо кількість відвідувачів на території, щоб не піддавати ведмедиків зайвому стресу.

Просимо Вас підійти за 10-20 хвилин до початку екскурсії до головного входу у Притулок, щоб мати можливість організовано придбати квитки до старту екскурсії.

Правила відвідування Притулку доступні за посиланням


ВАРТІСТЬ ВХІДНОГО КВИТКА

Для дорослих – 100 грн; для дітей від 6 до 14 років – 50 грн; для пільгових категорій відвідувачів (інвалідів I та II груп, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС I категорії, учасників бойових дій) – 50 гривень. Дошкільнята безкоштовно, якщо з батьками (не окремою групою).


АДРЕСА ПРИТУЛКУ


НАШІ ВЕДМЕДІ

МИХАСИК

Наш Михасик приїхав до нас у віці трьох років у 2017 році аж з Хмельницької області, де він жив у крихітній металевій клітці. Сидів він там у темряві один серед металу. Він ще зовсім молодий – підліток. Перший день він довго вагався чи виходити йому назовні з боксу, настільки він звик до неволі. А потім розігнався і помчав. Перший раз у своєму житті бігав і пірнав у ставок. Зараз він освоїв вольєр і живе тут не сам. Адже роком пізніше до нас привезли двох циркових ведмедів – Любочку та Синочка. Михась – не найхоробріший в світі ведмідь, тож зазвичай він всюди ходить з Любою. Взимку він спить у барлогу, а влітку любить плавати. Михасик стерилізований, бо ми хочемо, щоб ведмедів в неволі ставало менше, а не більше. А ще так легше знайти йому компанію.


ЛЮБОЧКА

Наймолодша наша дівчинка. Люба приїхала до нас у 2018 році із цирку дворічною і дуже застресованою, адже цирк надзвичайно руйнує психіку ведмежатам. Спочатку вона постійно ховалась. А потім трошки звикла, і ми познайомили її з Михасем. Люба боялась Синочка, з яким її разом привезли з цирку, адже той дорослий і небезпечний для неї. А от Міша – майже ровесник і друг. Люба дуже допитлива. Вона постійно перевіряє всі схованки – чи не лишилось десь щось смачненьке. Взимку вона спить у барлозі з Михасем. Її хутро виглядає вже добре – подіяла правильна дієта. І характер став спокійнішим. Люба полюбляє рибку і помідори. Але завжди не проти поділитись з Мішою.


СИНОЧОК

Синочок – дорослий ведмідь, колишній циркач, що провів у клітці та на манежі 8 років та приїхав до нас у 2018 році. Він має дуже спокійний і гарний характер, як у лабрадора. Синочок завжди знаходить собі, чим зайнятись – то грається палкою, то плаває, то лазить по конструкціях. В нього були проблеми з зубами, тож перше, що ми зробили – запросили ветеринарів-стоматологів з Дніпра та Німеччини і вони полікували Сину посмішку. Спочатку він був дуже наляканим і не хотів виходити у вольєр аж два тижні. Але тепер він все знає навколо і відчуває себе хазяїном.


ЧАДА

Чада – найстарша у Притулку. Чаду знайшли активістки в промисловій зоні сіла Білогородка. Там вона прожила 7 років, а до цього все життя “працювала” в Укрцирку. Ще два роки Чада чекала своєї черги у приватному звіринці, щоб потрапити до нас . Отже, у Білу скелю вона приїхала у 2019 році вже дуже старенькою, 21-річною. І лише в такому поважному віці нарешті почала жити справжнім ведмежим життям. Чада належить до дуже рідкісного підвиду бурого ведмедя – тянь-шанського. Їй нелегко догодити в їжі, бо навіть серед мандаринів вона обирає найсолодші.


МАЛЬВІНА

Мальвіну врятували в 2020 році у віці п’яти років із жахливого звіринця, де вона жила у транспортній клітці. Вона крихітна та струнка, адже це білогрудий гімалайський ведмідь. Зазвичай гімалайські ведмеді мають великі округлі вуха, але наша Мальвінка втратила їх ще в дитинстві через жахливі умови утриманн. Вона дуже допитлива, любить лазити і обожнює апельсини. Гімалайці це мавпочки серед ведмедів. Вони класно лазають та вправно маніпулюють предметами.


ПРИТУЛОК У WEB